Zákaz kouření

2. června 2017 v 19:17 | Claire |  Dění okolo
Zdravím! :)
Tak už je to třetí den, co nám platí ten slavný zákon o kouření! Jaký na to máte názor? Já jsem teda nekuřák a v rodině kuřáky nemáme, ale stejně jsem proti tomu zákonu. Vždyť je to strašné omezování lidí. Dobře uznávám, že u večeře nechci čichat kouř, ale proč by nemohli být dva typy hospod, restaurací? Byly by kuřácké a nekuřácké a bylo by to spravedlivé pro obě strany. Furt slyším, že kuřáci musí být ohleduplní k nekuřákům, ale myslím, že i my nekuřáci bychom měli brát ohledy na kuřáky. Jako podnikatel bych byla asi hodně naštvaná, když bych si nemohla podle sebe vést resturaci. Je přece jen na mě, zda chci mít kuřácký, či nekuřácký podnik. Vesnické hospody bez kouření asi dlouho nevydrží, ale co no.


Restaurace, zastávky, školy (i vysoké) mají zákaz kouření a právě na těch vysokých školách mi to příjde nesmyslné. Ano nikdo si nezapálí ve třídě, ale proč by si člověk nemohl v okolí zapálit? Proč nemohou být kuřácké prostory na letištích, u škol a tak? Tohle je ohleduponost k nám, ale já být kuřákem, tak to beru jako šílené omezováni svobody.
Pobavilo mě zjištění, že ani herci v divadle si na jeviště v rámci hry nesmějí zapálit. Do divadla chodím velice ráda a ve většině her někdo kouří. Proč taky ne? Tolik procent lidí kouří, ale v divadelních hrách, seriálech a filmech to nevidíme, abyc to nebylo nabádání-fakt vtipné. Hlavně, že alkohol se ve všem objevuje s velkou oblibou (no o čem by to taky bylo), je tam plno násilý, náhodného sexu, sladkostí, ale to očividně neškodí, nebo není nebezpečné a už vůbec to nenabádá, tak jako cigarety. Ano nebylo by na co koukat, chci tím jen říct, že cigarety už to nespasí.

Vtipný je, že stát má z cigaret strašný peníze, ale člověka omezuje. Vlastně ani nevím, kde si člověk může svobnodně zapálit, aniž by mu za to hrozila pokuta, snad jen doma?

Zajímavé mi příjde, že elektronické cigarety státu tolik nevadí a vlastně asi podle nich nejsou tak zdraví škodlivé. Několikrát už jsem si na netu přečetla článek o tom, že vědci dokazují, že je to kolikrát horší než běžná cigareta. Kolk už bylo případů, kdy elektronická cigareta ublížila na zdraví, když vybuchla při bežném používání?

Dost bylo ale o cigaretách. Nejsem kuřák a nikdy nebudu, ale rozhodně jsem měla potřebu napsat tady o tom. Brala bych určitá omezení, ale to, co začalo platit teď už dle mého názoru je moc!

A co vy jaký na to máte názor? Myslíte si, že to bude hodně lidí porušovat? Jste kuřáci nebo ne? Hlasujte, komentujte! Zajímá mě váš názor :)

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama