Červen 2017

Tématová výzva

5. června 2017 v 19:22 | Claire |  Dění okolo
Brouzdáním po internetu jsem narazila někdy v průbehu minulého týdne u Allex na zajímavou výzvu, která se týkala 30-ti témat, na které se rozhodla napsat článek na internet. Rozhodla jsem se něco podobného napsat taky, jen udělám 10 témat, které chci během měsíce vydat, pro začátek-abych si nekladla veliké cíle, které bych pak neuměla splnit. Vzhledem k tomu, že nechci psát jen na předem daná témata, bylo by toho na mě moc :)
Tak tady jsou témata:

1. 5 míst v ČR, která jsem ještě nenavštívila, ale chtěla bych
2. Můj TOP destinací světa, kam bych se chtěla podívat
3. Co mě na ostatních zaujme?
4. 5 věcí které ráda dělám
5. 5 věcí, bez kterých se neobejdu
6. Největší zážitek (prozatím)
7. Já a adrenalin
8. Moje fobie
9. Co miluji na místě, kde bydlím? (PRAHA)
10. Témata na další měsíc :)

PS: Kdyžtak mi napiště nějaké témata, na které mám psát, co by vás zajímalo a tak :)

Víkend za námi :)

5. června 2017 v 14:38 | Claire |  Povídání
Ahoj!
Nějak jsem se sem o víkendu nedostala :) Konečně jsem si totiž chtěla víkend užít na maximum, a taky se stalo! V pátek později večer jsem s přítelem, bratrem a partou našich kamarádů vyjela na chatu k jednomu z nich. S bráchou máme většinu společných přátel, máme k sobě strašně blízko.. asi to bude tím, že jsme dvojčata! :) Na chalupě bylo krásně. Chtěla jsem fotit, ale nějak jsme si neudělali moc výletů do přírody, takže jich moc nemám, tak se nemám ani moc o co podělit.
V sobotu jsme se odpoledne vydali k vodě a hrozně si to užili, miluju tyhle letní dny! :) Konečně jsem chytila správnou letní barvu! Jupí už nejsem sýr! :D Večer jsme si udělali oheň a pár buřtů a a popíjeli u toho pivko. Snad neumím na tom létě najít jednu špatnou věc, miluju všechno co k létu patří. I když já mám ráda opravdu každou část roku, ale na létě nemám nic co bych na něm změnila, jako na ostatních období :)
V neděli ráno jsem se probudila strašně brzy, jako fakt hodně brzy a tak jsem se asi v šest hodin vydala na krátkou procházku, ale jelikož to v okolí moc neznám, tak jsem se procházela jen v blízkosti, i tak se mi to ale líbilo!
Nedělala jsem nic, o čem bych tady měla rozepisovat sálodlouhé články, jen jsem se chtěla ozvat, poděkovat Vám za návštěvnost v minulém týdnu, která se vyšplhala na 98 a to mě těší, na to, že blog funguje druhý týden! Do menu jsem napsala nový plán týdne, tak snad se mi podaří ho splnit a ještě přidat nějaké další :) Na závěr jedna fotka z mé ranní procházky (jedinná, která během víkendu vznikla) :) Pěkný den!

PS: Jaký jste měli víkend vy? A jaké máte nejraději roční období vy? :)

Book Tag

2. června 2017 v 19:55 | Claire |  Povídání
Tak jo, rozhodla jsem se zasvětit vás pomocí tagu zase trochu do mého života :) Tentokrát jsem si půjčila BOOK TAG, který se pro mě knihomolku hodí právě TADY, když jsem hledala další zajímavé blogy :)
Máš doma určité místo na čtení?
Já si čtu všude, kde je zrovna místo. Ale nejčastěji, když jsem doma, tak čtu v posteli nebo v houpacím křesle-kde je asi pode mě nejlepší místo v našem bytě. Když jsem na chatě (můj druhý domov), tak čtu na okně, protože tam jsem si nechala udělat takovýto skvělí místo, který jsem si zamilovala v amerických filmech :D

Zákaz kouření

2. června 2017 v 19:17 | Claire |  Dění okolo
Zdravím! :)
Tak už je to třetí den, co nám platí ten slavný zákon o kouření! Jaký na to máte názor? Já jsem teda nekuřák a v rodině kuřáky nemáme, ale stejně jsem proti tomu zákonu. Vždyť je to strašné omezování lidí. Dobře uznávám, že u večeře nechci čichat kouř, ale proč by nemohli být dva typy hospod, restaurací? Byly by kuřácké a nekuřácké a bylo by to spravedlivé pro obě strany. Furt slyším, že kuřáci musí být ohleduplní k nekuřákům, ale myslím, že i my nekuřáci bychom měli brát ohledy na kuřáky. Jako podnikatel bych byla asi hodně naštvaná, když bych si nemohla podle sebe vést resturaci. Je přece jen na mě, zda chci mít kuřácký, či nekuřácký podnik. Vesnické hospody bez kouření asi dlouho nevydrží, ale co no.

Čas je strašně relativní

1. června 2017 v 18:28 | Claire |  Téma týdne
Co takhle k tomuto tématu říct? Ano, cítím to přesně tak, jak stojí v názvu článku. Vždyť si uvědomme, jak dlouho trvá hodina ve škole, práci a jak ve volnu, při zábavě a tak. Ano u obojího trvá 60 minut, ale pocitově zcela odlišně. Ano i ve škole, v práci nám to může utíkat, ale při zábavě nám to i tak uteče mnohem rychleji..

Z hlediska života bych řekla, že mi čas utíká mezi prsty. Člověk se ani nenaděje a rázem mu je 15,18,20...30, 50..! A ano, to jsou právě ty milníky, na které čekáme. Když jsem byla malá, tak jsem si strašně přála mít právě těch 15, jako by se něco změnilo. Nevážila jsem si bezstarostného dětství a mám pocit, že prvních patnáct let mého života uteklo neskutečnou rychlostí. Jak je to vůbec možné? Občas bych chtěla trochu zastavit čas, nebo se trochu vrátila a něco udělala jinak. Škoda, že ten čas se nedá vrátit, nedá se s ním udělat nic, jen sledovat jeho rychlý posun do předu...
Když mi bylo konečně patnáct, začala jsem čekat na slavnou osmnácku. Přišla! A co se stalo? Nic! Ano, vlastně jo-můžu si koupit v obchodech uplně všechno a ta zásadní změna-uběhli další tři roky.

Dnešní děti jsou nadčasový. Když vidím tříleté dítě, které se raduje, že k narozeninám dostalo tablet, je mi zle. Já se v tu dobu radovala z tříkolky, či něčeho takového. Radovala jsem se, že můžu jít ven, hrát si s kamarády a né jen ťukat prstem do tabletu a porážet kamaráda v různých hrách na x-boxu. ještě pár let a děti budou odcházet s tabletem už z porodnice. Obávám se, že následující generace nebude vědět, co je to krvavé koleno, slepá bába, škatulata a podobné hry, které my jsme ještě před pár lety hrály. Ale ano, uběhlo už od té doby pár let, čas letí jako voda a pokrok v technice nelze stejně jako onen čas zastavit.