Zcela mimo :O

31. května 2017 v 19:23 | Claire |  Povídání
Čaudy, tenhle týden zažívám strašné šoky od dětí, dospívajících a jejích chování. Dneska jsem si přišla postěžovat, nebo snad se spíš podělit o strašné zjištění, jak jsem stará (berte s nadsázkou) a vůbec nerozumím lidem, dětem ve věku okolo 15-ti let!! Hrozně mě to šokovalo, protože co si já pamatují, tak u babičky, na chalupě, no v podstatě všude se za mého dětství a dospívání bavili všichni. Ano, v rozmezí třeba pěti, šesti let. Někdy i víc, ale alespoň jsme chápali ty mladší. Ovšem včera jsem jela v metru (nechci tvrdit, že všichni 15ky jsou takový) a nestačila jsem se divit. Slečny si hrály na velké a snažili se všechny pobavit svým vystupováním, při kterém řvali na celý vagon a nebylo to vůbec tak zajímavé, jak se domnívaly právě ony, ale už vůbec se to nedalo poslouchat. Naštěstí se mnou jeli "jen" čtyři stanice. I když, kdo ví co bych se ještě nedozvěděla? Byly na gymplu, jak jsem pochopila, ale rozhodně jejich znalosti byly tak na základku... Debata o tom, v čem se rozpouští skořápka od vajec s následným výčtem všech možných typů octů byla zajímavá (celou dobu mi vrtalo hlavou, jestli to opravdu není jedno, zda je to jablečný nebo normální ocet-furt je to ocet!) ale úsměv na rtech mi vyouzlila druhá slečna, která ji celou moji myšlenku o octě vysvětlila s tím, že se jedná tak jako tak o kyselinu (Hurááá, alespoň nějaká chytrá věc).


"Ano je to tak, ale nezní to tak dobře" odpvěděla ji slečna.. teda něco na tento způsob. Od školy k tomu kde bydlí, popis úžasných umístění bytů-na I.P.Pavlova, druhá u Pražského hradu-obě nejlepší lokality, které může člověk mít (No když myslí, tak jim to nechám). Po ceou dobu používali nespočet cizích slov, uprostřed české věty a následné vysvětlení pro okolí (byly tam i starší občané-jak hezké, že jim to i vysvětlili. Nejeden člověk v metru je poslouchal. Ano vím, že se to nedělá a normálně bych o tenhle "poučný a zajímavý" rozhovor přišla, jenže jsem si rozbila sluchátka a tak jsem slyšela vše a debata těchto dvou "rádoby dam" mě zaujala, musela jsem si to prostě dovyposlechnout. Zaujali mě popisem svých vlasů-jedna druhé je navzájem šíleně chválili a mě se líbí na nich tohle a mě tohle... A ano musela jsem zvednout hlavu a podívat se, jestli jsou opravdu tak úžasné-no jedna z mála věcí, který byly řečený správně-byly pěkný!
Ale skutečně dámy museli mít nutkání sdělit všechny informace celému vagonu? Jako sorry, příště až budete chtít pobavit celé metro, ať je to vtipné, nebo alespoň chytré. Bylo fajn, že jste chtěli zaujmout, jak moc máte projektů a co vše v nich děláte, ale očividně jste se v nich ztrácely a nejen mě jste připadaly k smíchu! Ale taky jste mi přivodili šok-doufám, že jsem taková taky nebyla.. ale ne tohle bych si pamatovala, jsou to jen tři roky a já vůbec nechápu o co vám šlo!

Asi bych o příběhu se slečnama v metru nepsala, kdyby mě dneska neranili další. Byla jsem nakupovat a společně se mnou nakupovala maminka se synem (6-7 let) a jejich babička. Babička poprosila vnuka o něco a ten jí velice pohotově odpověděl, na konci odpovědi, kterou jsem absolutně vypustila, vůbec nevím o čem byla zaznělo: bábo krávo, udělej si to sama! Málem jsem zakopla, protože jsem se podívala, zda to opravdu je možné. Nevěřila jsem vlastním uším!! Ale posléze jsem pochopila, maminka i babička byly absolutně v klidu. Babička pouze odpověděla: Ty jsi taky vůl. Panečku to máme tedy výchovu, pak se nedivme, že jsou děti takové jaké jsou!

Máte taky podobné zážitky? :O Já se nestačím divit...

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Káva nebo čaj?

Káva
Čaj

Komentáře

1 Elizabeth Elizabeth | E-mail | Web | 1. června 2017 v 17:35 | Reagovat

Já bych ráda měla stejný názor, jenže to bych odsoudila i sama sebe. :) Když si uvědomím, co za kraviny občas ve vlaku řešíme, jak s holkama dokážeme řvát přes celej vagón... :) Ale co, jsme mladý, "lehce" pubertální a tyhle věci k dospívání prostě patří. :)
Co se týká té druhé situace, to už je horší. Když dítě vyrůstá v takovéhle rodině, automaticky se mu vsugeruje do hlavy, že takhle je to správně a takhle to normálně funguje. Bohužel až vyroste, už s tím nikdo nic nezmůže. :/

2 Heaven Heaven | Web | 1. června 2017 v 17:38 | Reagovat

Taky často nerozumím puberťákům :D Ani když mně bylo třeba 13,15 let, moc jsem těm "děckám" nerozuměla. Ve třídě se bavěj tím, že po sobě něco lijou nebo hážou a smějou se jako idioti :D Jsem ráda, že už v tom věku nejsem :) Aspoň se bavili o něčem rozumným, ne třeba o tom, jak mají nový iPhone :D Taky nevím, kolik kravin za den řeknu a raději to nechci vědět :D

3 Klára ♥ Klára ♥ | E-mail | Web | 3. června 2017 v 19:16 | Reagovat

[1]: Souhlasím, že někdy taky řeknu kravinu, ale rozhodně neřvu na celý vagon-nepotřebuji svoji hloupost ventilovat všem :) občas by se lidé mohli zamyslet :)
Takových dětí asi vyroste hodně, když to tak poslouchám :/

[2]: Ano, přesně jak píšeš, jsou věic, které jsem nepochopila nikdy.. :D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama