Květen 2017

Zcela mimo :O

31. května 2017 v 19:23 | Claire |  Povídání
Čaudy, tenhle týden zažívám strašné šoky od dětí, dospívajících a jejích chování. Dneska jsem si přišla postěžovat, nebo snad se spíš podělit o strašné zjištění, jak jsem stará (berte s nadsázkou) a vůbec nerozumím lidem, dětem ve věku okolo 15-ti let!! Hrozně mě to šokovalo, protože co si já pamatují, tak u babičky, na chalupě, no v podstatě všude se za mého dětství a dospívání bavili všichni. Ano, v rozmezí třeba pěti, šesti let. Někdy i víc, ale alespoň jsme chápali ty mladší. Ovšem včera jsem jela v metru (nechci tvrdit, že všichni 15ky jsou takový) a nestačila jsem se divit. Slečny si hrály na velké a snažili se všechny pobavit svým vystupováním, při kterém řvali na celý vagon a nebylo to vůbec tak zajímavé, jak se domnívaly právě ony, ale už vůbec se to nedalo poslouchat. Naštěstí se mnou jeli "jen" čtyři stanice. I když, kdo ví co bych se ještě nedozvěděla? Byly na gymplu, jak jsem pochopila, ale rozhodně jejich znalosti byly tak na základku... Debata o tom, v čem se rozpouští skořápka od vajec s následným výčtem všech možných typů octů byla zajímavá (celou dobu mi vrtalo hlavou, jestli to opravdu není jedno, zda je to jablečný nebo normální ocet-furt je to ocet!) ale úsměv na rtech mi vyouzlila druhá slečna, která ji celou moji myšlenku o octě vysvětlila s tím, že se jedná tak jako tak o kyselinu (Hurááá, alespoň nějaká chytrá věc).

Dívka ve vlaku

30. května 2017 v 19:04 | Claire |  O čtení
Tak jo, je tady další knížka :) O víkendu se mi podařilo dočíst další knížku. Je to dívka ve vlaku, o které bylo dlouho slyšet, už od loňského roku. Jenže jak už jsem tady jednou psala, tak se mi to nechtělo číst, protože nidky nečtu knížky když o ich každý mluví, takže jsem se k ní dostala až teď. A jako dobrý, i když jsem četla už mnohem lepší :)
Tady jsem se ale rozhodla vám o ní říct svůj názor. Kniha je i zfilmovaná, tak jsem si hned včera večer pustila film..

Hodnocení: 3,5/5
Autor: Paula Hawkins
Výsledek obrázku

Víkend v posteli

29. května 2017 v 18:37 | Claire |  Povídání
Ahojda!

Tak se zase hlásím o slovo :) Víkend jsem si opravdu užila.. v posteli. Ležela jsem celý víkend, prootože jsem potřebovala vyležet tu nemoc, co mě minulý týden zkolila. Užívala jsem si to ale. Víkend bych asi charakterizovala třemi slovy: Postel, Kniha, Filmy.. Ale v podstatě jsem si ten víkend fakt užila..

V sobotu mi bylo asi nejhůř, takže jsem to vyloženě prospala a sem tam jsem si přečetla část knížky Dívka ve vlaku/na níž bude recenze během tohoto týdne, pravděpodobně zítra /. Nebylo mi ale nejlíp, takže toho moc nebylo, ale, musím ve všem hledat plusy, takže musím říct, že jsem si po dlouhé době opravdu odpočinula.

Playlist týdne 1.

28. května 2017 v 19:13 | Claire |  Hudba
Tak jsem tu s dalším článkem :)) Chtěla jsem se s Vámi podělit o aktuální top písniček, který tento týden pro mě letí :) Nejsou to jen topovky aktuálně hrané v rádiích, je to jen moje osobní TOP i vzpomínkové. Nemám vyhraněný styl hudby, poslouchám je všechny, jen to musí být super písnička! Tak tady je první část z nich:

1. James Arthur- Say you won´t let go

-tuhle písničku poslouchám jenom asi dva týdny, ale je to opravdu srdcovka. Ani nevím proč, ale v hlavě jí mám v jednom kuse :)

Jedno slovo

27. května 2017 v 14:18 | Claire |  Povídání
Ta jsem si tak řikala, že bych mohla o sobě něco říct a tak jsem si TADY našla nějaký tag, tak Vám ho sem dávám, abyste se taky o mě něco dozvěděli :) Ale nečekejte něco extra! Pro začátek jsem zvolila jednoslovný tag, abych nepráskla hned všechno :D :D

1.TVOJE VLASY? Kaštanvé

2.OBLÍBENÁ VĚC? Kniha

3.SEN Z MINULÉ NOCI? Nebyl

Dobrá trafika

26. května 2017 v 15:14 | Claire |  Kávu, prosím
Moje hodnoceni: * * * *
Místo: Újezd, Praha
Ceny: Velmi příznivé
Obsluha: Příjemná
Zahrádka: Ano

Popis: Trochu mě na první pohled zarazilo, že z ulice není o kavárničce moc vědět. Když jsme vešli do dveří, trochu jsem si myslela, že jsme asi dveře netrefili uplně správně, protože v tu chvíli jsem ještě nevěděla název kavárny. Za dveřmi jsme spatřili klasickou trafiku. Kamarád už tam ale byl, takže se ihned vydal dozadu, kde už se nacházela ona kavárnička ( Dobrá trafika ), takže když jsem slyšela název, ihned jsem to pochopila.

Škola, nemoc, (ne) blog

26. května 2017 v 11:17 | Claire |  Povídání
Ahoj!

Pár dní jsem se tady neobjevila, bylo toho trochu moc a stále je, ale teď to chci fakt zlepšít! :) Od úterý mi nebylo vůbec dobře a neměla jsem vůbec náladu na nic a ještě ke všemu jsem musela dohánět pár věcí do školy! Naštěstí se to všechno povedlo, takže už to bude jen a jen lepší. Už aby byly ty prázdniny, docela bych chtěla vypadnout někam na výlet a fotit a fotit a chodit a chodit! Doufala jsem, že když se to všechno podaří, tak se o víkednu někam vydám, ale skolila mě nemoc, mám teploty, takže jsem dneska zůstala domu a konečně se rozhodla, že něco napíšu.

A co když se dívá?

22. května 2017 v 16:23 | Claire |  Téma týdne
Tak jsem to ještě stihla! Chtěla jsem se k tomu dostat dřív, jenže to nějak nešlo až dnes!
Chtěla bych psát ke každému tématu týdne, protože mě psaní baví, tak snad mě vždy k tomu tématu něco napadne.

Když jsem si přečetla toto téma, byla jsem trochu v rozpacích. Netušila jsem moc co psát, ale po zamyšlení, co vlastně všichni dělají, když se na ně nikdo nedívá, jsem se musela usmát. Představovala jsem si různé situace, které mě zrovna napadly a musím se přiznat, že jsem si představovala nepříjemné situace u lidí, které nemám až tak v lásce v situacích hoodně úsměvných, alespoň pro mé virtulní oko v této smyšlené situaci. Zkuste se někdy, když vás někdo naštve, představit si ho při něčem, co dělá jen když se na něj zrovna nedívá několik očí a určitě se usmějete a přestanete být naštvaní, protože budete mít hned jiné myšlenky a že se najde spousta věcí, co by nikdo neměl vidět. Napadá mě jich spousta, ale každý máme jinou představivost a každý máme jiné věci, o kterých nechceme aby okolí vědělo.

Lovec králíků

21. května 2017 v 21:40 | Claire |  O čtení
Ahoj!
Celý víkend jsem strávila nad čtením (které fakt zbožňuji), takže se mi podařilo dočíst poslední knížku od Larse Keplera. Lars Kepler je vlastně pseudonym dvojice spisovatelů, kteří píší severské krimi. Zamilovala jsem se do stylu jejich psaní a jejich knížky zhltla hooodně rychle. Ještě, že byl tenhle víkend volný a pěkný a dalo se na zahradě v klidu číst.

Vítejte!

19. května 2017 v 18:22 | Claire |  Povídání
Vítejte na skromném blogu jedné uplně obyčejné knihomolky a milovnice přírody a kávy z Prahy! Tento blog bude o obyčejných včedních věcech mého života, budou zde recenze na knihy, které čtu, třeba jako inspirace pro Vás. Budou zde fotografie krásných míst, která se mi podaří navštívit, což bohužel asi nebude tak často jako knihy.
Hlavně chci tento blog použít jako svůj deníček ve kterém snad najdete nějaké dobré typy nejen na knihy, ale na kavárny a příjemná místa v Praze. Nebudu tady vypisovat o čem všem tady budete moc číst, protože sama nevím, co mi zrovna projede hlavou! Takže doufám, že se Vám tady bude alespoň trochu líbit a občas sem zavítáte :)